Sidebar

Baran, akčný mesiac na obzore. Spočiatku sa môže zdať taký nemastný-neslaný, akoby potreboval čas na oddych, bilancovanie a rozbeh. Ešte aj spln, ktorý bude 6.4. vo Váhach, môže byť trochu rozpačitý. Prečo? ... lebo Slnko v Baranovi chce akciu a Luna vo Váhach pokojné plynutie. Ak však dokážeš spracovať splnové pnutie a zodpovedne si vyčleniť akčné konanie v práci a pokojný oddych v rodine, máš navrch. Ani spln ťa nepotopí. Naopak, požehná tvojmu konaniu. Keďže okolo Slnka sa motá aj Jupiter s Chironom, môžu ťa v práci kreatívne nasmerovať k činnostiam, ktoré majú hlboký zmysel a liečia staré traumy. Najmä tie, keď si zažíval svoju zbytočnosť, márnosť.

 

Čítať ďalej...

Baran, v marci sa deje veľa zaujímavých príbehov. Prvý súvisí s tebou – začínaš nový rok, za tebou putujú pekne v rade ďalšie znamenia. Druhý súvisí so Saturnom. Presunie sa začiatkom mesiaca z Vodnára do Rýb a s prestávkami v nich ostane niekoľko rokov. Čo to znamená pre teba? Ovplyvní  najmä oblasť práce a bude od teba chcieť disciplínu, poriadok zodpovednosť a seriózne konanie vo všetkom, čo robíš. Ak máš rád „srandičky, srandičky“, teraz sa ich vzdaj.  Spln rovnako ako aj prechod Saturna do Rýb bude v Panne 7.3. Obaja chcú od teba seriózny prístup nielen k práci, ale aj zodpovednosť k svojmu zdraviu. Možno sa ti zdá, že to nejde spolu skĺbiť, ale mal by si skúsiť. Časť dňa venuj práci. Potom klik. Časť dňa venuj oddychu. Práca nech sa ti nemieša do oddychu, oddych nech nezasahuje v práci. Každému však zodpovedne vydeľ rovnaký priestor vo svojom živote.

 

Čítať ďalej...

Baran, chladný február prináša aj chlad do vzťahov. Ak to tak u teba nie je, teš sa. Ak to tak je a ty si chceš vzťahy, priateľské či partnerský, uchovať, prilej do nich vášeň, radosť, prebuď ich spoločnými zážitkami. Nahráva ti aj spln, ktorý bude v Levovi 5.2. Prináša oheň, ktorý môže byť dobrý pomocníkom, ale aj záškodníkom. Daj pozor na slová, ktoré vyriekneš. V nich môže byť momentálne veľa ničivého ohňa. Retrográdny Mars sa totiž nachádza v Blížencoch, a tak môžeš mať oheň na jazyku. Môžeš prudko reagovať najmä na zrkadlá, ktoré ti vytvárajú tvoji blízki. Vieš, je to ako so žihľavou, ktorú som ti vybrala za rastlinu mesiaca – páli, ale aj lieči. Rovnako aj slovo – páli, alebo lieči. Záleží od teba.

 

Čítať ďalej...

Baran, vitaj v novom roku, ktorý ti ešte teraz v januári dá pokoj v tom zmysle, že ti nebude veľmi dohliadať na prsty, čo a ako robíš. Pamätaj však, že už v prítomnosti rozhoduješ o svojej budúcnosti. Keď chcem charakterizovať tento tvoj mesiac, hovorím, že je o bdelosti na všetkých úrovniach preto, aby si mohol v budúcnosti žať pokoj. Bdelosť ako pozornosť k sebe, k svetu okolo teba i pozornosť ku všetkému, čo robíš, aby si vždy bezpečne a spokojne prišiel domov. Všetko však, čo sa ti udeje v živote, má zmysel. Všetko, čo v túto chvíľu môžeš zo svojho pohľadu hodnotiť ako dobré či zlé.  Spln bude 7.1. v Rakovi, keď blízko Luny je Čierna Luna, ktorá ti môže otvoriť témy okolo hodnoty rodiny, rodu, či prídu udalosti, v ktorých uvidíš, ako si vážiš či nevážiš rodičov. Nesúď, pochop. Pripomínam, že vzťah k rodičom je kľúčovým vzťahom pre tvoj šťastný život v mnohých oblastiach. Najviac ovplyvňuje tvoje vzťahy, prácu a zdravie. Nov bude 21.1. vo Vodnárovi. V tejto slnečno-mesačnej hre je aj Pluto, tak môže prísť k nečakanej osudovej udalosti.  Farba pre Barana: červená.

Čítať ďalej...

Baran, tvoj rok, ktorý bol rokom zmien, uplynul. Niektoré zmeny boli náročné, ale verím, že si ich so cťou ustál. Začínali sme spolu mantrou – som ústretový a novembrová mantra znela -  s vášňou k životu kráčam životom. Vidíš ten vývoj, postup a svoj vlastný celoročný príbeh? Ústretovosť k zmenám znamenala uvoľnenie odporu, aby si vedel prijať život taký, aký je a kráčal ním s vášňou. Dávaš tak jasné ÁNO životu a nabral si silu k niečomu novému. Splnil si si v priebehu roku aspoň jeden svoj sen, jednu túžbu? Ak nie, ešte máš do prvého dňa nového roku trochu času. Aspoň načni.  Spln bude 8.12. o 5.08 h v Blížencoch. Priaznivý to čas na všetko, do čoho si doteraz nemal chuť sa pustiť. Myslím, že slovíčko chuť celkom nevystihuje to, prečo niektoré záležitosti odkladáš.

Čítať ďalej...

Baran, mám pre teba návrh. Vstúpili sme do tmavej časti roka, plus začína november, ktorý je často na svojom začiatku slzami skropený, a tak by sa mohlo zdať, že vonkajšie okolnosti nás do smútku posielajú. Áno, aj smútok, ľútosť, žiale sú kvalitami srdca, ale na strane bolestí a utrpenia. Keď máš smutné srdce, neznamená to, že si lepším, slušnejším človekom. Naopak, užialené srdce signalizuje pád do bezmocnosti. Poďme to teraz urobiť inak – hľadajme spolu cez hviezdy cestu do láskavosti, súcitu, lásky a pokoja srdca. O mesiac – v čase adventu a Vianoc - akoby sme našli. Takže – na začiatku mesiaca sa pokojne vyplač, uvoľni emócie i napätie a potom sa nacíť na to, čo pohladí tvoju dušu. Možno sú to adrenalínové zážitky, ale rovnako ti poslúži aj vášeň v tom, čo robíš. Mars v čase splnu je totiž v 5.dome v Rakovi a spln 8.11. o 12.02 h v Býkovi. Spolu ti ponúkajú tvorivú energiu býčou vytrvalosťou požehnanú a silu práve s vášňou spojenú.

 

Čítať ďalej...

Baran milý, október má zmeny priamo v popise práce v našich zemepisných šírkach, tak sa aj my pozrieme, aké impulzy na zmenu ponúkajú planéty v určitých znameniach práve v októbri. Veď sa hovorí – zmena je život. Zmena, pohyb je aj spôsob, aby voda v studničke zostala čistá, nesmrdela, aby náš život nesmrdel, ale voňal po živote. Spln bude dôležitý pre teba, lebo je 9.10. o 22.57 h v Baranovi. Môže priniesť trochu nespokojnosti, ale pripomínam vetu: keď cítiš nespokojnosť, pozri sa na jej koreň. U teba korienok nespokojnosti môže byť teraz v partnerskom vzťahu. Osobnom či obchodnom. Pozri naň skôr, ako stihne prerásť do lavíny a pochop, prečo nespokojnosť prichádza. Keď pochopíš, vyriešiš. Pripomeniem hneď za splnom aj deň 11.10., keď o 2.h Merkúr vstupuje do Váh v dome hodnôt (cháp v oblasti života). Venuša rétoriku Merkúra zjemní a je dosť možné, že priaznivo vstúpiš do osobných a obchodných rozhovorov. Pozor však, ak by si sa chcel nasilu všetkým zapáčiť a byť poslušným chlapcom, poslušným dievčaťom. Mohol by si voliť kompromisy, ale pamätaj: kompromisy to sú krysy. Slnko vstupuje 23.10. o 12.36 h do Škorpióna a v ten istý deň o 10.h doň vstúpi aj Venuša. Trochu šteklivá erotická nálada môže prísť, prejdi týmto obdobím dôstojne a verný sám sebe, svojím hodnotám. Nov bude 25.10. v Škorpiónovi o 12.51 h, hviezdy ti žehnajú. Užívaj zdravie, svoju silu. Ak si dlho odkladal nejaké túžby, sny, plány, projekty, možno by stálo za to, ich teraz oživiť, rozprúdiť energiu okolo nich.  Mantra na október: Konám čisto a dôstojne.

Čítať ďalej...

Baran. September je časom dozrievania, hojnosti a v kalendári aj množstva významných dní. Z tridsiatich som ich narátala dvadsaťjeden len tak na prvý pokus. Tebe okrem dní, ktoré zvyčajne komentujem, dávam do pozornosti 13.9. Je to Deň čokolády a Deň pozitívneho myslenia. Pekne ich tí kalendárnici spojili: čokoláda a pozitivita. U teba nemusí vždy vyhrávať čokoláda, ale dobré jedlo má svoju prioritu, za ktorou prichádzajú pozitívne pocity z naplnenia. Počuješ? Z naplnenia. Môžeš sa napĺňať jedlom do prasknutia alebo sa naplníš poznaním do pokoja. Rozumieš, čo ti chcem povedať? Buď sa napĺňaš jedlom a priberáš, alebo sa napĺňaš poznávaním a múdrieš. Pre vesmír napĺňanie ako napĺňanie. On ti dá k dispozícii, čo tvoja úroveň rastu potrebuje, a ty berieš alebo neberieš. Za napĺňaním je totiž rast. Rast tela alebo rast duše.  Spln bude 10.9. o 11.58 h v Rybách a ak by som ho mala charakterizovať – ani ryba, ani rak. Urob si pohodlie, relaxuj, príliš sa finančne nerozhadzuj.

Čítať ďalej...

Augustové horoskopy som poňala ešte ako možnosti na letnú dovolenku a podľa znamení som vytipovala krajiny. Jasné, že vyberaj podľa svojej chuti, ale ak váhaš a chceš si posilniť cnosti svojho znamenia, aj zemepisný výber miesta dovolenky ťa podporí.  Fotografiu k septembrovým horoskopom som vybrala z Thajska, kde sme mali už dvakrát silný zážitkový seminár a v januári 2023 nás čaká ďalší. 

Baran, vieš, čo potrebuješ, aby si uvoľnil silu, ktorú si nesieš v sebe? Fyzický pohyb. Potrebuješ ho najmä vtedy, keď máš sedavé zamestnanie, keď pracuješ hlavou, aj keď umelecky tvoríš. Cez fyzické aktivity uvoľňuješ stres, odpor a napätie. Niekedy stačí večerná prechádzka, ale pravidelnosť a poriadny pohyb cieľ istia. Keďže je leto v plnom prúde, možno ti bodne plážový volejbal, futbal či poriadny tanec. Klasický či diskotékový. Tancuj naplno a s radosťou. Radosť je podstatná. Cez ňu uvoľňuješ negatívne emócie, aktivuješ najmä prvé a druhé energetické centrum, a tak si otváraš cestu k dôvere a šťastiu. Vidíš, aké ľahké! Jedným radostným pohybom pohneš viacerými “kockami“ svojho tela, svojho života. Ako domino. Prvá kocka ide, všetky sa v dynamike spoja. Kam ešte na dovolenku?

 

Čítať ďalej...

Baran symbolizuje silu, ktorá sa prebúdza, rastie. Momentálne v kladnom ponímaní do úžasnej sily leta, do schopnosti objavovať hojnosť na všetkých úrovniach a vedieť s ňou pracovať. Pri nezvládnutí baraních síl však prichádzajú problémy v materiálnej oblasti, starosti s autom, bytom, domom, s hmotným majetkom. Pritom je to tá istá energia leta, energia ohňa! Záleží však od teba, ako ju vieš či nevieš spracovať. Spln bude v stredu 13.7. o 19.40 h v Panne a témy hodnôt pokračujú. Teraz sa však k nim priradí aj téma hodnoty vlastného zdravia. Ako si na tom? Ofukuješ každú svoju ranku a staviaš sa do pozície obete, lebo choroba, úraz, nevoľnosť, bolesti k tebe prišli len tak pre nič za nič? Ty za nič nemôžeš? Alebo hneď vyriešiš problém cez lekára či alternatívu a viac sa k nemu nevraciaš? Alebo ignoruješ svoje zdravie a prevenciu? Tušíš, kde je správna odpoveď, ale odpovedz si pravdivo – ako to máš ty?  A prosím, bez tlaku na seba. Už sme si kedysi písali o tom, akú šarapatu vie vonkajší tlak narobiť v tvojom tele, tak buď k sebe láskavý. Verím, že nepotrebuješ v lete teploty, úrazy, zápaly a iné ochorenia z tlaku. Nov bude vo štvrtok 28.7. o 18.57 h v Levovi. Znovu o hmote, ale trochu v inom prevedení. Koľko a čo si ochotný a schopný investovať do vzťahov? Ak si muž, vieš zaplatiť večeru? Pozveš svoju lásku do cukrárne, kaviarne, na letné terasy a zaplatíš aj úhradu, aj darček či kvety? Ak si žena, vieš prijať pozornosť aj darčeky od svojho partnera?  Mantra na júl: Viem sa prejaviť aj cez hmotu.

Býk a jeho sila súvisia s pôžitkami, príjemnými zážitkami, so schopnosťou vnímať aj krásu prírody, aj luxus v hmotnom svete. Tak si užívaj luxus leta a zahrň doň aj vzťahy so súrodencami. Nech si aj tie urobíš luxusné. Prečo?

 

Čítať ďalej...

Podkategórie