Sidebar

Zoznam článkov na Advaita.sk

PRIRODZENÉ VODCOVSTVO – LEADERSHP zo série rozhovorov Zory Vypušťákovej a Vladimíra Červenáka týkajúci sa vodcovstva z pohľadu etikoterapie. Je vysielaný v rámci cyklu K prameňom etikoterapie. Vysielame v premiére na kanáli YouTube Vladimír Červenák a tiež na www.advaita.sk a www.priestorprezmenu.sk.

Streda 19. 04. 2023 o 20.00 v premiére.

Je to téma, ktorá súvisí nielen s aktuálnou spoločenskou situáciou, kedy sa mnohí zamýšľajú, akých máme lídrov, ale do určitej miery sa dotýka každého z nás – či už z pozície manažéra, lídra alebo človeka, ktorého tento líder vedie. Podobné sa totiž vzájomnepriťahuje, čo znamená, že ak cítime nespokojnosť so svojim lídrami, títo nám len zrkadlia to, v čom je ešte priestor zvýšiť si svoj potenciál. Lídri sú ľudia, ktorí nemajú len inteligenciu a schopnosti ľudí organizovať, ale sú jedineční v tom, že z vyššej úrovne dokážu reagovať na potreby seba a iných s víziou, kreativitou a pocitom jednoty s ľuďmi, ktorých vedú.

Dnešná téma:

Dnešná téma: ŽENSKÁ INTEGRITA

• Túžba žien byť videná a počutá.

• Integrita ako súlad medzi myslením, cítením a konaním.

• Ako dosiahnuť stav integrity ženským spôsobom.

• Mužská a ženská polarita.

• Bojovníčky za práva žien.

• Ženské „zbrane“: intuícia, citlivosť, schopnosť vidieť prospech celku.

• Pasivita je obrovský potenciál energie.

• Prijatia ako cesta k životnej zmene, je kľúčom k porozumeniu života.

• Čo životnej zmene bráni.

• Odpor a lipnutie - príčiny bolesti, utrpenia, pocitu prázdnoty, osamelosti, závislostí a straty zmyslu života.

• Strach zo zmeny a strach z nepoznaného, čo zmena prináša.

• Dopad nedostatku integrity na ženské zdravie - psychosomatika.

• Vďačnosť, trpezlivosť, spomalenie na ceste k zmene.

• Ako nájsť pre seba to pravé povolanie.

• Poslanie ako životná misia.

• Autenticita ako pravdivosť k sebe samej.

• Radosť ako kritérium rozlišovania priestoru, v ktorom žijeme a ktorý si tvoríme.

• Zodpovednosť za seba, za svoj radostný a šťastný život.

Pripojte sa k tomuto kanálu a získajte prístup k výhodám: https://www.youtube.com/channel/UCZZ7RsHeEqceFjVNB7rBOlA/join

Podporte nás, prosím, odberom, budete informovaní o nových videách na našom kanáli.

ZRKADLO MUŽA, pravidelný unikátny 30-minútový rozhovor dvoch mužov na báze otázok a odpovedí na horúce témy týkajúce sa mužov, otcov, synov z pohľadu Etikoterapie, vysielaný v rámci cyklu K prameňom etikoterapie.

Naživo vysielame mesačne, rozhovor vedú JOZEF MIHALIŠIN a VLADIMÍR ČERVENÁK.

Vysielame NAŽIVO na kanály YouTube, konto Vladimír Červenák a tiež na www.advaita.sk.

Otázky a námety na rozhovor môžete písať na mailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Streda 12. apríl 2023 o 20:00

Témou rozhovoru Zrkadla muža č. 39 je tento okruh otázok:

PRAVDA - 4 hodnoty k slobode

- Pravda nás oslobodzuje

- čo je pravda

- Ako objaviť pravdu o sebe samom/samej

- Čo je trvalé a nemenné

- Tvorba bludných presvedčení

- Dôvody prečo trváme na svojej pravde

- Keď rozpoznáš pravdu o sebe, poznáš ju aj mimo seba

Ak považujete náš rozhovor za inšpiratívny a užitočný, môžete vyjadriť vďaku jednorazovou podporou cez tlačítko VĎAKA na YOU TUBE. Ďakujeme.

 
Podporte nás, prosím, odberom, budete informovaní o nových videách na našom kanáli.

Baran, akčný mesiac na obzore. Spočiatku sa môže zdať taký nemastný-neslaný, akoby potreboval čas na oddych, bilancovanie a rozbeh. Ešte aj spln, ktorý bude 6.4. vo Váhach, môže byť trochu rozpačitý. Prečo? ... lebo Slnko v Baranovi chce akciu a Luna vo Váhach pokojné plynutie. Ak však dokážeš spracovať splnové pnutie a zodpovedne si vyčleniť akčné konanie v práci a pokojný oddych v rodine, máš navrch. Ani spln ťa nepotopí. Naopak, požehná tvojmu konaniu. Keďže okolo Slnka sa motá aj Jupiter s Chironom, môžu ťa v práci kreatívne nasmerovať k činnostiam, ktoré majú hlboký zmysel a liečia staré traumy. Najmä tie, keď si zažíval svoju zbytočnosť, márnosť.

 

Čítať ďalej: HOROskopy na apríl 2023

aktuálne prebiehajúci zápis

Škola etikoterapie a etikoterapeutických zručností Advaita.

Viac informácií o systéme výuky v škole etikoterapie nájdete tu.

Zápis do skupiny Z,  4. ročný modul otvoríme  

termín 14. - 16. 06.  2024
Miesto: Střílky na Morave

V krásnom prostredí Stříleckeho zámku. GPS: 17.207064415313653  N 17.207064415313653 E 

Pred nástupm na výcvik doporučujeme absolvovať prípravný   základný  on line kurz, viac o ňom tu:

Škola etikoterapie Advaita, výcvik etikoterapeutických zručností.  Celkom sa v rámci 1. modulu školy uskutoční 12 víkendových seminárov počas 4 rokov. ( Teda 3 víkendové semináre do roka.) Celkom 350 výcvikových hodín.


Škola etikoterapie  Advaita - je  praktický sebapoznávací  seminár, zameraný na  osvojovanie základných princípov a metód etikoterapie, autognostickej, sebapoznávacej metódy.  Metódy na rozpoznávanie pravdy o sebe samom, o rozpoznávaní hlbokých príčin toho, že prežívame bolesť, nespokojnosť, utrpenie, trápenie sa.  Metóda, ktorá poskytuje praktické nástroje ako byť šťastným, cítiť sa celistvým a naplneným. Do roku 2023  navštevovalo školu už viac ako 2000 účastníkov. Škola je zameraná na získavanie zručností v oblasti  životného štýlu zameraného na vytváranie a udržiavanie zdravých vzťahov so sebou samým  s inými ľuďmi, prírodou, životom ako takým.  Učí ako si udržať a zlepšovať fyzické, mentálne i spirituálne zdravie.

Semináre sú nadväzujúce, do ďalšieho stupňa môže postúpiť iba absolvent, ktorý absolvoval predchádzajúci stupeň. V prípade, že niekto neabsolvuje príslušný stupeň, môže si ho doplniť pri najbližšom termíne, keď sa príslušný stupeň koná. Preto svoju účasť dobre zvážte, prosím,  a podporte zámerom aj ukončiť.  Nie je vhodné nastúpiť skusmo. Dodatočne už skupinu nie je možné doplňať.  Preto, prosím,  svoju prihlášku dôkladne zvážte, na otvorenie nového ročníka sa pre veľký záujem čaká aj rok a viac. Novú triedu otárame raz ročne, preto vítame  záujemcov, ktorí majú jasnú predstavu o tom, že chcú systematicky  a dlhodobo pracovať na svojom rozvoji. 

Čítať ďalej: Škola etikoterapie Advaita, skupina Z, 1. stupeň, 14. - 16. 06. 2024

Cyklus K prameňom etikoterapie s Vladimírom a Saritou je pravidelný zvyčajne raz za mesiac vedený 30-minútový rozhovor, v ktorom postupne otvárame témy týkajúce sa energetického systému človeka a s ním súvisiaceho zdravia, schopnosti vytvárať kvalitné vzťahy a žiť život v pochopení, RAdosti a ľahkosti.

Jubilejný 50. rozhovor je o kvete pýchy, ktorý má päť okvetných lístkov. Ide o sebaspochybňovanie, sebanenávisť, sebaodmietanie, sebaopúšťanie a sebamanipuláciu. Postupne rozvinieme všetky, o sebaspochybňovaní hovoríme

    v stredu 5.4.2023 od 20.h

O pýche sme už raz v cykle K prameňom etikoterapie hovorili. Nájdete tento náš rozhovor na webe pod názvom Pýcha pichľavá. Teraz zvedomňujeme pýchu a jej kvet na jemnejších úrovniach a zameriavame sa na sebaspochybňovanie. Že za ním nevidno, nepočuť, necítiť pýchu? Naozaj?  Započúvajte sa do rozhovoru a objavujte s nami.  

Máte k téme otázku? Pokojne nám ju napíšte na nižšie zverejnenú mailovú adresu. Rovnako môžete predložiť svoj príbeh či dať nám spätnú väzbu. Nech sa páči, píšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Rozhovor vysielame v premiére na kanáli YouTube, konto Vladimír Červenák a tiež na www.advaita.sk

Podporte nás, prosím, odberom, budete informovaní o nových videách na našom kanáli.

Tešíme sa na spoločné chvíle. S láskou VladimíR a SaritA

Už je to niekoľko rokov, ako mi MUDr. Ivan Rusnák, lekár, ktorý videl psychosomatické príčiny chorôb a ktorý už odišiel na druhý breh, v súvislosti s mojou štítnou žľazou povedal: „Zaštítili ste sa a nevypovedali nejaké veci. Nehovorili ste najmä o svojich emóciách, však? Hoci tlak z vnútra bol, nezdôverili ste sa nikomu. Štítna žľaza nevypovedané slová aj tlak z nich zachytávala, dokiaľ vládala. Jej upozornenia ste nevnímali, a tak sa ozvala cez únavu tela a priberanie.“ Mal pravdu. Hneď mi pamäť priniesla niekoľko situácií, keď som sa bála niečo povedať. Prečo? ... lebo poslušné dievčatko vo mne, lebo budem nemilovaná, budem odmietnutá...

Čítať ďalej: Príbeh o nevypovedaných slovách

Sila muža, pravidelný unikátny 30-minútový rozhovor dvoch mužov na báze otázok a odpovedí na horúce témy týkajúce sa mužov, otcov, synov z pohľadu Etikoterapie, vysielaný v rámci cyklu K prameňom etikoterapie.

Rozhovor vedú VLADIMÍR TLČíK (www.spajanie.sk) a VLADIMÍR ČERVENÁK. (www.advaita.sk)

Vysielame v premiére na kanály YouTube, konto Vladimír Červenák a tiež na www.advaita.sk.

Streda 29. marca 2023 o 20:00

Okruh tém 26. časti

1/Nie sme šťastní preto, lebo sa sústredíme na to ,čo práve nemáme, namiesto na to, čo práve máme.

2/Na šťastie si človek musí počkať.

3/Budem šťastný, keď sa zmení určitá situácia alebo niekto druhý.

4/Budem šťastný, keď sa mi splní všetko, po čom túžim.

Naozaj veríme týmto presvedčeniam ?

Čo teda vlastne šťastie je ?

Prečo sa ľudia nepokúsia odhaliť a spoznať svoje mylné presvedčenia ?

Ľudia sú presvedčení, že bez istých vecí: peňazí, moci, úspechu, uznania, dobrej povesti, lásky, priateľstva, boha, nemôžu byť šťastní. Tak si vytvárajú pripútanosť, závislosť.

Je to naozaj pravda ?

Podporte nás, prosím, odberom, budete informovaní o nových videách na našom kanáli.

Streda 22.03.2023 o 20.00

Bezpečný priestor pre život detí, zo série rozhovorov Bibiany Dostálovej a Vladimíra Červenáka o etikoterapeutickom prístupe k výchove dieťaťa. Je vysielaný v rámci cyklu K prameňom etikoterapie. Vysielame v premiére na kanáli YouTube Vladimír Červenák a tiež na www.advaita.sk.

Téma 1. rozhovoru:

- Láskyplné hranice=bezpečný priestor pre dieťa, malé, veľké, aj vnútorné.

- Autorita, autoritárstvo, kultivácia sprevádzania dieťaťa na ceste.

- Správne používanie sily, prevzatie zodpovednosti za rozhodovanie dospelého dáva dieťaťu možnosť detskej bezstarostnosti a hravosti.

- Rovnováha - myslenie, cítenie - vôľa, cez citlivosť rozpoznávame emócie v detskom plači, odvaha a súcit dospelého, byť s dieťaťom keď plače a cez porozumenie vytvárať pocit vzájomnej blízkosti.

Pripojte sa k tomuto kanálu a získajte prístup k výhodám: https://www.youtube.com/channel/UCZZ7RsHeEqceFjVNB7rBOlA/join

V sile jarnej energie otvárame v Liptovskom Mikuláši v Joga Balans Studiu etikoterapeutickú školičku s prvkami astrológie a jogy. Ide o unikátny cyklus deviatich stretnutí, ktorý vychádza z odkazu MUDr. Ctibora Bezděka, zakladateľa etikoterapie. Garantom projektu je Mgr. Vladimír Červenák, zakladateľ etikoterapeutickej školy Advaita a lektorkou absolventka tejto školy PaedDr. DagmaRA Sarita Poliaková, ktorá sa dvanásť rokov venuje astrológii a dvadsaťpäť rokov je cerifikovanou cvičiteľkou Jogy v dennom živote.

ETIKOTERAPEUTICKÉ KRUHY sú zamerané na sebapoznávacie zručnosti tak, aby sme sa postupne naučili rozpoznávať súvislosti, ktoré viedli do súčasného spôsobu žitia. Ak sa v ňom cítime naplnení, zistíme, čo nás viedlo k pocitom šťastia a celistvosti a ako v nich ďalej rásť. Ak sa v ňom cítime nespokojní, zistíme, aké máme možnosti urobiť v živote zmeny, ktoré budú viesť k šťastiu, k pokoju srdca a k naplneniu. To znamená, osvojíme si zručnosti, ktoré k danému stavu vedú.

Čítať ďalej: Etikoterapeutické kruhy, úvod do cyklu deviatich stretnutí

PRIRODZENÉ VODCOVSTVO – LEADERSHP zo série rozhovorov Zory Vypušťákovej a Vladimíra Červenáka týkajúci sa vodcovstva z pohľadu etikoterapie. Je vysielaný v rámci cyklu K prameňom etikoterapie. Vysielame v premiére na kanáli YouTube Vladimír Červenák a tiež na www.advaita.sk a www.priestorprezmenu.sk.

Streda 8. 03. 2023 o 20.00 v premiére.

Je to téma, ktorá súvisí nielen s aktuálnou spoločenskou situáciou, kedy sa mnohí zamýšľajú, akých máme lídrov, ale do určitej miery sa dotýka každého z nás – či už z pozície manažéra, lídra alebo človeka, ktorého tento líder vedie. Podobné sa totiž vzájomnepriťahuje, čo znamená, že ak cítime nespokojnosť so svojim lídrami, títo nám len zrkadlia to, v čom je ešte priestor zvýšiť si svoj potenciál. Lídri sú ľudia, ktorí nemajú len inteligenciu a schopnosti ľudí organizovať, ale sú jedineční v tom, že z vyššej úrovne dokážu reagovať na potreby seba a iných s víziou, kreativitou a pocitom jednoty s ľuďmi, ktorých vedú.

Dnešná téma: ŽENSKÝ ŠPECIÁL

• Aká práca je vhodná pre ženu.

• Rovnoprávnosť alebo rovnakosť ?

• Je možné vynútiť si rešpekt, úctu, lásku, podporu, ochranu?

• Vzorce správania, ktoré nás ovplyvňujú a ako ich meniť.

• Systém bludných presvedčení.

• Tlak na výkon.

• Ako byť v integrite, ako byť šťastnou ženou.

• Nedostatok uznania, odmeny, nedosiahnuteľnosť pozície...

• Typy žien, ktoré v práci trpia.

• Ženská sebahodnota, sebaúcta, sebadôvera, sebaláska.

• Nové videnie fungovania sveta.

• Kultivácia seba a cez seba kultivácia spoločnosti.

Pripojte sa k tomuto kanálu a získajte prístup k výhodám: https://www.youtube.com/channel/UCZZ7RsHeEqceFjVNB7rBOlA/join

Podporte nás, prosím, odberom, budete informovaní o nových videách na našom kanáli.

Vyhľadávanie

Vaša podpora stránok bez reklamy

Ďakujeme, 

pomáhate nám tvoriť lepší obsah.